مدرسه‌ی آزادفکری
اگر عضو نیستید از اینجا عضو شوید
عضویت
/
ورود
0

اساتید

صدیقه وسمقی (ویدئو کنفرانس از سوئد)

ایشان عضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران بوده و اکنون نیز پژهشگر ارشد دانشگاه اوپسالا سوئد هستند. از جمله آثار ایشان می توان به کتاب‌های «زنان، فقه و اسلام» و همچنین «بضاعت فقه» اشاره کرد. بیشتر...

حسین سوزنچی

ایشان تحصیل فلسفه اسلامی تا درجه دکتری را در دانشگاه امام صادق (ع) و تربیت مدرس طی نموده و اکنون پس از گذراندن دروس سطوح مختلف حوزوی، عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه باقرالعلوم (ع) قم هستند. بیشتر...

در این درس-گفتگو چه می‌گذرد؟

مساله حجاب در دو ساحت دینی بودن و قانونی شدن، مورد سوال و تردید قرار گرفته است. پیشتر مدرسه آزادفکری درس-گفت و گویی پیرامون دینی بودن آن برگزار کرده بود اما در این درس-گفت‌وگو بحث می‌شود که آیا با قبول دینی بودن حکم حجاب، قانون حکومت اسلامی حق دارد که آزادی زنان را در ساحت پوشش محدود کند و آنها را در صورت تخلف مجازات کند؟ یا آنکه پذیرش عمومی نیز شرطی لازم است؟
‎حجت الاسلام و المسلمین سوزنچی از قانون حجاب دفاع می‌کند و معتقد است: «اسلامی بودن یک نظام و حکومت، معنایی جز این نمی تواند داشته باشد که آن حکومت درصدد پیاده کردن احکام اسلام باشد.» در نگاه ایشان پذیرش مردم تنها جاری این قانون را ممکن می سازد و ارتباطی به وظیفه اساسی حکومت اسلامی در ارجاع شرع اسلام ندارد. اما دکتر صدیقه وسمقی می گوید حتی اگر این حکم الهی هم باشد، اجبار بر حجاب هیچ گونه مستند دینی ندارد.
این درس-گفتگو را دنبال کنید تا ببینیم آیا حکومت باید حجاب اسلامی را الزام کند یا خیر و اگر جامعه آن را نپذیرفت چه اتفاقی برای این قانون رخ خواهد داد.

در یک نگاه

ارائه
4 جلسه
گفتگو
1 جلسه
دوره حضوری
۳۰٪ تخفیف خرید گروهی
70000 تومان

گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید

محل برگزاری
دانشگاه تهران
گواهی پایان دوره
دارد
۳۰٪ تخفیف خرید گروهی
دوره مجازی
60000 تومان

نکات بسیار مهم

مهم

«دوره» یا «درسگفتگو» ؟

مهم

رایگان شرکت کنید!

مهم

ارائه گواهی معتبر

مهم

تخفیف ویژه ثبت نام گروهی

مهم

پیش از ثبت نام بخوانید

 
مهم

شرایط ثبت نام و شرکت در جلسات

پیشنهادهایی برای خواندن

آنچه لازم است بخوانید